Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

nazwa

Text Size
piątek 14 grudzień 2018

KOMUNIKAT

 

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy, informuje, że od dnia 17 września 2018 roku została wznowiona działalność pracowni mammograficznej    w Przychodni Rejonowo- Specjalistycznej nr 1 przy ul. Ludwikowskiej 10 w Oleśnicy   (tel. 71 798 28 40).

W pracowni zainstalowano i uruchomiono nowoczesny cyfrowy mammograf Senographe Pristina f. GE Medical Systems prod. francuskiej za kwotę 884.079,00 zł.

Zapraszamy na bezpłatne badania wszystkie Panie w wieku 50 – 69 lat, które nie miały wykonywanych badań piersi przez ostatnie 2 lata.

Technologia cyfrowa pozwala na obniżenie dawki promieniowania rentgenowskiego w stosunku do technologii analogowej o 50%, a także na wykonanie dokładniejszej diagnostyki obrazowej.

Lekarz radiolog może na monitorach diagnostycznych powiększać obraz, obracać go, skanować i porównywać z wcześniej wykonanymi zdjęciami, w celu dokładnego rozpoznania nawet najmniejszych zmian w tkance piersi.

                                                                                                                                                                                                            Dyrektor

                                                                                                                                                                                                       Stanisław Ptak

 

Panel sterujący            Mammograf

Mammograf    Stacja opisująca